Reklama
Reklama

Tłumy odpoczywają nad Wartą. "Konsekwentnie rozwijamy tereny nadwarciańskie, oferując mieszkańcom nowe atrakcje"

fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak / Facebook

Pogoda sprzyja, dlatego już od początku weekendu między innymi nad Wartą spotkać można tłumy. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak,we wpisie na portalu społecznościowym podkreśla, że taki miał plan na te tereny. Zgodnie z zapowiedzią, mamy nad Wartą tłumy wypoczywających mieszkańców. Furorę robi Wartostrada - pisze na portalu społecznościowym. A my konsekwentnie rozwijamy tereny nadwarciańskie, oferując mieszkańcom nowe atrakcje i poprawiając infrastrukturę. Aktualnie trwa wymiana betonowych opasek na przepuszczalne umocnienia z kamienia. Ważną inwestycją jest też budowa mostu Berdychowskiego, łączącego Stare Miasto i Maltę - dodaje.

Przy okazji urzędnicy przypominają o zachowaniu porządku. W tym roku Miasto przeznaczy ponad 2 miliony zł na utrzymanie czystości nad Wartą. Na brzegach rzeki stoi 135 dużych pojemników na szkło, odpady zmieszane czy tworzywa sztuczne i papier. Oprócz tego ustawionych zostało 16 betonowych koszy na popiół i żar z grilla.

Tereny nad Wartą są na bieżąco monitorowane pod kątem czystości, a także sprzątane przez służby miejskie. W utrzymaniu porządku nad rzeką kluczową rolę do odegrania mają jednak sami poznaniacy, którzy powinni pamiętać o zabraniu śmieci po sobie. Za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 zł - informują miejscy urzędnicy.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro