Reklama
Reklama

Tramwaj wodny wraca na Wartę. Już dziś można wybrać sie w rejs!

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Już od 30 kwietnia będzie można wziąć udział w rejsie po Warcie w Poznaniu.

Rejsy odbywać się będą w weekendy aż do 28 sierpnia, na dwóch trasach. W kierunku północnym: od przystanku zlokalizowanego na wysokości ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót przez przystanki: ul. Ugory (Szeląg), ul. Panny Marii (Katedra). W soboty statek wyrusza z Chwaliszewa o godz. 11:00 i 17:00, natomiast w niedzielę o godz. 14:00.

Rejs w kierunku południowym: od przystanku zlokalizowanego na wysokości ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) aż do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót - do przystanku początkowego. W soboty tramwaj będzie rozpoczynał rejs o godz. 14:00, a w niedziele o godz. 11:00 i 17:00.

Bilety będą dostępne u załogi statku.

Koszt rejsu na całej trasie, który trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł za osobę - informują organizatorzy. W przypadku podróży w kierunku północnym istnieje możliwość przepłynięcia fragmentu trasy (odcinek Szeląg - Katedra - Chwaliszewo) w cenie 5 zł za osobę - dodają.

Dzieci do 3. roku życia pod opieką opiekuna będą mogły korzystać z usługi bezpłatnie.

Jak już informowaliśmy również od 30 kwietnia w Starym Porcie działać będzie przystań jachtowa, w której za darmo można zacumować łódź. Rusza też wypożyczalnia motorówek i kajaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro