Reklama

Głogowska: kierowcy wjeżdżają w "sierżanta", wymieniano go już pięć razy

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Historię elementu bezpieczeństwa ruchu drogowego nagrała kamera umieszczona w sąsiednim obiekcie.

- Historia sierżanta z Głogowskiej - napisał do nas Czytelnik i podesłał nagranie, na którym widać, jak w znak zamontowany na ulicy Głogowskiej wjeżdża kilka samochodów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Na filmie są przykłady zachowań kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i znaków. Te już wcześniej informują o kierunkach jazdy i jak powinien zachować się kierowca na tym odcinku ulicy Głogowskiej. Widać także, że zastosowane elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego spełniają swoje zadanie. Po najechaniu na nie wyginają się i znajdują się pod jadącym samochodem. Pojazdy wyhamowują i nie zostaje stworzone zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników drogi - wyjaśnia Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich. - W przypadku zniszczenia elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, wymieniane są na nowe. Do tej pory odbyło się to pięć razy. Warto podkreślić, że ul. Głogowską przejeżdża kilka tysięcy pojazdów w ciągu doby - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro