Reklama
Reklama

Majówka: czy w poznańskich parkach i nad Wartą można robić grilla?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Michał
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Michał

Warto przeczytać, by nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

Przed nami długi majowy weekend. Pogoda w Poznaniu ma być dobra, choć mogłoby być odrobinę cieplej. Z całą pewnością wielu mieszkańców planuje w najbliższych dniach zrobić grilla. Czy poza domowym ogródkiem jest to w ogóle możliwe?

- Grillowanie nie jest zabronione, jednak poszczególni zarządcy terenów lub administratorzy budynków mogą ustalić swoje zasady dotyczące grillowania. Należy się z nimi zapoznać, aby uniknąć wizyty policji lub straży miejskiej - podkreślają strażnicy miejscy. - Strażnik nie może ukarać za samo grillowanie, ale za zadymianie, czy zakłócanie spokoju innym już tak. Zawsze musimy przestrzegać zasad związanych z bezpieczeństwem naszym i innych osób oraz zachować normy społeczne i ograniczyć zagrożenie pożarowe. Osoby, które świętując długi weekend będą łamać powyższe zasady muszą liczyć się z interwencją strażników lub policjantów - dodają.

Poznańskie parki i zieleńce, a jest ich w mieście około 60, mają swoje regulaminy. W żadnym z tych miejsc nie można robić grilla. Inaczej jest w przypadku terenów nadwarciańskich. Tam grilla można zrobić, a jeśli pijemy przy tym alkohol pamiętajmy, że spożywanie napojów z procentami jest możliwe tylko w wyznaczonych strefach.

Ku przestrodze:
- za zakłócanie spokoju i porządku publicznego grozi mandat do 500 złotych,
- za pozostawianie po sobie śmieci grozi mandat do 500 złotych,
- za spożywanie alkoholu wbrew zakazowi grozi mandat do 100 złotych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
25.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro