Reklama
Reklama

Policyjni motocykliści szkolili się na Torze Poznań

fot. policja
fot. policja

Funkcjonariusze doskonalili swoje umiejętności.

Szkolenie odbyło się w ramach współpracy policjantów z wojewódzkiej drogówki i Automobilklubu Wielkopolski. - Tor Poznań po raz kolejny gościł policjantów, którzy w kontrolowanych warunkach sprawdzali i doskonalili swoje umiejętności. Instruktorzy w tym Jacek Molik - wielokrotny Mistrz Polski w wyścigach kartingowych, zdobywca Pucharu Polski w wyścigach motocyklowych, międzynarodowy sędzia sportowy, udzielali cennych wskazówek i korygowali pojawiające się błędy - wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci najpierw odbyli część teoretyczną, a następnie mieli zajęcia praktyczne. - Ćwiczyli tzw. test "łosia", hamowanie z dużych prędkości, przyspieszanie, jazdę ze stałym gazem, zmianę kierunku jazdy, korektę jazdy i ominięcie przeszkody w łuku, a także szybką jazdę pościgową z użyciem sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
27.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro