Reklama

Niewybuch z czasów II wojny światowej przy placu zabaw. Zakaz wstępu!

Znaleziony niewybuch z czasów II wojny światowej. | fot. Straż Gminna Gminy Suchy Las
Znaleziony niewybuch z czasów II wojny światowej. | fot. Straż Gminna Gminy Suchy Las

Straż Gminna Gminy Suchy Las apeluje do mieszkańców!

W Biedrusku, na osiedlu Jesionowym przy placu zabaw znaleziono w czwartek niewybuch z zapalnikiem jeszcze z czasów II wojny światowej. Mieszkańcy mają zakaz wstępu do miejsca, gdzie znajduje się wybuch. Zakaz będzie obowiązywał aż do jutra.

Tej Poznań! Lato nad Bałtykiem nie odpuszcza. Pobierowo we wrześniu kusi słońcem, plażą i spokojem - sprawdź naszą ofertę i przedłuż wakacje!
REKLAMA

Proszę mieszkańców o nie zbliżanie się. Nasza jednostka zabezpiecza miejsce do przyjazdu Patrolu Saperskiego, który będzie dopiero jutro. Wojsko pracuje do 15:00 - zaapelował pracownik Straży Gminnej w Suchym Lesie.

Znalezisko przypomina granat ręczny o nazwie Eihandgranate 39, czyli tak zwane jajko, którego używała armia niemiecka podczas II wojny światowej. Zbudowany był dwóch połówek metalowych z wykręcanym zapalnikiem.

Niewybuch będzie zabezpieczany do 22:00 przez Straż Gminną, a następnie przez policję.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro