Reklama
Reklama

Kalina koreańska w poznańskim Ogrodzie Botanicznym. Pachnie z daleka

Kalina koreańska. | fot. Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kalina koreańska. | fot. Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

O tej porze spacer po Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu to czysta rozkosz zmysłowa. Zobacz, co już kwitnie.

Nasza Czytelniczka zwróciła uwagę na fakt, że zawsze co roku w "Botaniku" był kiermasz z kwiatami. W ostatnich czasach pandemii majówka w Botaniku była odwoływana z powodu covid-19. Pracownicy Ogrodu Botanicznego odpowiedzieli na nasze pytanie dotyczące kiermaszu - Niestety, nie będzie kiermaszu, towarzyszył on zawsze "Majówce w Botaniku", a w tym roku nie ma imprez masowych w Ogrodzie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Mamy jednak dobrą wiadomość, w Ogrodzie Botanicznym zakwitły już pięknie pachnące kwiaty. Na przykład kalina koreańska, jest niewielki krzew, rosnący do około 1,5 metra wysokości. Kuliste kwiaty wydobywają niesamowicie cudowny zapach przypominający narcyza. Co ciekawe, kalina jesienią przybiera pomarańczową barwę. Te krzewy ozdobne tworzą kwiaty zebrane w kuliste kwiatostany, które w fazie pąka mają kolor różowy, a po rozkwitnięciu przybierają barwę białą. Krzew kaliny zakwita zaraz po pojawieniu się liści, a więc na okres kwitnienia przypada na przełomie kwietnia i maja - podaje portal ogrodniczy fajnyogrod.pl

Oprócz kaliny w Ogrodzie Botanicznym kwitną już również: wiśnia piłkowana, szachownica bladokwiatowa, sasanka słowacka, kosaciec niski i magnolia "Goldstar".

Pracownicy Ogrodu Botanicznego zapraszają spacerowiczów szczególnie do pawilonu espozycyjno-dydaktycznego, gdzie można obejrzeć te nietypowe i pięknie pachnące rośliny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro