Reklama
Reklama

80 tysięcy zł kary za pomyłkowe wycięcie czterech zdrowych dębów

fot. asta24.pl
fot. asta24.pl

Do pomyłki doszło w Złotowie.

Jak opisuje asta24.pl, do pomyłki doszło przy ulicy 8 Marca. Na zlecenie Starostwa Powiatowego miano tu wyciąć cztery drzewa, by powiększyć istniejące tam boisko przy szkole. Doszło jednak do pomyłki i zamiast drzewa, na których wycięcie wydano pozwolenie, wycięto 4 zupełnie inne, zdrowe drzewa. Konkretnie dęby. Jak relacjonuje starosta Ryszard Goławski w rozmowie z lokalnym portalem, firma się pomyliła. - Pilarz w czasie nieobecności kierownika, który to pilotował, ściął drzewa, których ściąć nie powinien i zrobił się problem - mówi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Za pracami stoi firma z Międzybłocia, która jakiś czas temu za mocno przycięła drzewa na terenie złotowskiej spółdzielni "Piast". Za usunięcie 4 zdrowych drzew firma dostanie karę w wysokości prawie 80 tysięcy złotych. Trwa postępowanie wyjaśniające. Starostwo zapowiada, że pieniądze będzie chciało otrzymać z ubezpieczenia firmy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.50 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro