Reklama
Reklama

Wielkopolska gmina odcięta od gazu! Przez sankcje nałożone na dostawcę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Magnascan / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Magnascan / pixabay.com

O trudnej sytuacji poinformował wójt gminy.

- W związku z objęciem sankcjami firmy NOVATEK GREEN ENERGY - dostawcy gazu na terenie Gminy Mieścisko, zarząd tej firmy podjął decyzję o zaprzestaniu dostarczania gazu do wszystkich odbiorców na terenie naszej gminy - informuje Przemysław Renn w mediach społecznościowych. - Oznacza to, że gazu zostali pozbawieni odbiorcy indywidualni (kilkadziesiąt gospodarstw domowych), wszystkie instytucje gminne (Urząd Gminy, szkoła, przedszkole, Ośrodek Pomocy Społecznej, Biblioteka, Ośrodek Zdrowia) oraz przedsiębiorstwa. Wyłączenie gazu nastąpiło dzisiaj około godziny 16 - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wójt zapewnia, że jest w kontakcie z wojewodą wielkopolskim i Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu. - Razem pracujemy nad opanowaniem sytuacji celem jak najszybszego wznowienia dostaw gazu. Proszę wszystkich o cierpliwość i zrozumienie, działamy by gaz wrócił do domów, firm i instytucji jak najszybciej - tłumaczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro