Reklama

Znana sieć zamknęła wszystkie sklepy w Polsce, w tym poznański. Przez sankcje

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kevin turcios / Unsplash
Zdjęcie ilustracyjne | fot. kevin turcios / Unsplash

Chodzi o sieć sklepów Go Sport.

Właścicielami sieci Go Sport są Rosjanie. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, we wtorek, 26 kwietnia, spółka zostałą objęta sankcjami. Dlatego od środy, 27 kwietnia, zdecydowano się na zamknięcie wszystkich sklepów w Polsce wraz ze sklepem internetowym. Jeden ze sklepów znajduje się w centrum handlowym Poznań Plaza.

Jeszcze 3 lata temu sieć była w rękach Francuzów, ale została kupiona przez spółkę Sportmaster Operations PTE, której właścicielami są natomiast Rosjanie, w tym oligarcha Nikolay Fartushnyak. Sportmaster to sieć sklepów sportowych w Rosji. Jest ich na tyle duże, że spółka "jest znaczącym płatnikiem podatków wspierających rosyjski budżet".

W Polsce Go Sport nie może obecnie otrzymywać żadnych środków finansowych lub zasobów gospodarczych, zamrożono też finanse i zasoby spółki. Co dalej z siecią? Już od tygodni trwa procedura zmierzająca do przejęcia sieci przez innego dużego gracza na rynku - Sports Direct. Proces ma być już na bardzo zaawansowanym etapie. Jeśli do sprzedaży dojdzie, sieć nie będzie już mieć rosyjskich właścicieli, a tym samym nie będzie musiała być objęta sankcjami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
42.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro