Reklama
Reklama

Ogromne zainteresowanie pasażerów trasą na Naramowice. Bije rekordy frekwencji

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Zarząd Transportu Miejskiego przedstawia liczby i podkreśla, że tylko potwierdzają jak ważna była to inwestycja.

Od soboty pasażerowie mogą korzystać z trasy tramwajowej na Naramowice. W pierwszy weekend z przejazdów skorzystały tysiące mieszkańców. - W sobotę i niedzielę nowy odcinek trasy od pętli Wilczak do ulicy Błażeja i z powrotem samą linią nr 10 przejechało blisko 16 tysięcy pasażerów - wyjaśnia ZTM. W weekend, z okazji otwarcia trasy, kursowały tu także tramwaje linii nr 33 oraz linii nr 20. W sumie trasą przejechało więc zdecydowanie więcej osób. - Tramwaj na Naramowice cieszy się ogromną popularnością. Statystyki z pierwszych dni działania trasy pokazują, jak potrzebna była to inwestycja. Jestem przekonany, że to zainteresowanie nie tylko się utrzyma, ale będzie jeszcze rosło. Tym większa jest nasza determinacja, by tę inwestycję kontynuować. Będziemy robić wszystko, by w ciągu dwóch lat rozpocząć budowę drugiego etapu łączącego istniejący odcinek z centrum - kwituje Jacek Jaśkowiak.

- Na obecnym etapie, ze względów technologicznych oraz bezpieczeństwa, na tej trasie została uruchomiona tylko jedna linia numer 10. Całą trasę linii nr 10, łączącą ulicę Błażeja z pętlą tramwajową na Dębcu przejedziemy rozkładowo w niespełna 40 minut, natomiast do Kaponiery dojedziemy już w ciągu 22 minut - dodaje.

Który przystanek nowej trasy cieszy się największą popularnością? Zdaniem ZTM, jest to przystanek Błażeja, ale gonią go przystanki Naramowice i Włodarska. W dniu otwarcia najwięcej osób przejechało nową trasą w godzinach 16.00 - 19.00.

- O ile w weekend duże napełnienia tramwajów można tłumaczyć zainteresowaniem mieszkańców, aby przejechać się nową trasą, wysoka frekwencja w poniedziałek potwierdziła tylko fakt, jak ta trasa jest potrzebna mieszkańcom północnych dzielnic Poznania. Tego dnia z linii na odcinku Wilczak - Błażeja skorzystało ponad 10 tys. osób, z czego ok. 3 tys. z przystanku Błażeja, który zdecydowanie wysuwa się na najbardziej popularny na nowej trasie - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro