Reklama
Reklama

Stare schronisko przy ulicy Bukowskiej otworzyło bramy dla psów z Ukrainy. "Lokalizacja przy lotnisku jest idealna do tego celu"

fot. Chris Jimenez / UM Poznań

Do Poznania przyjechało 30 psów. Były szkolone do pracy w służbach mundurowych i ratowniczych.

To wspólna akcja miasta we współpracy z Fundacją pies OD-nowa. Do Poznania trafiły zwierzęta ze specjalnej hodowli, które potrzebowały schronienia przed dalszą podróżą do Stanów Zjednoczonych. Pierwsze 3 psy już bezpiecznie wyleciały z Polski. Pozostałe czekają na transfer - informują miejscy urzędnicy.

Psy ewakuowane z obwodu kijowskiego przyjechały do Poznania po wielogodzinnej podróży. Potrzebowały schronienia i bezpiecznej przystani. Obiekt przy ul. Bukowskiej stał pusty, a jego lokalizacja przy lotnisku jest idealna do tego celu - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

To owczarki niemieckie szkolone do pracy w służbach mundurowych i ratowniczych pod okiem licencjonowanego trenera.

Po kilku tygodniach spędzonych w bombardowanej strefie, moje psy i ja po ewakuacji zostaliśmy bezdomni i niepewni co dalej. Miasto Poznań, schronisko i fundacyjni wolontariusze przywitali nas z otwartymi ramionami oraz zapewnili schronienie, poczucie bezpieczeństwa i spokój. Psy teraz dochodzą do siebie, trenują i odzyskują równowagę. Nie ma słów, które wyrażą, jak bardzo jestem wdzięczny wszystkim za okazaną pomoc. Dziękujemy z całego serca - mówi Chris Jimenez, trener psów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro