Reklama

Ulica Starołęcka bez tramwajów. Przez remont

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Prace ruszą w sobotę i potrwają do wtorku.

W majówkę nie pojedziemy tramwajem do pętli na poznańskiej Starołęce. W długi weekend zaplanowano prace remontowe w tym rejonie. Konkretnie remontowany będzie przejazd pomiędzy rondem Starołęka i Starołęką Małą. Prace zaplanowano na majówkę, by jak najmniej dać się we znaki kierowcom. - Od 30 kwietnia do 3 maja nie będą kursowały tramwaje pomiędzy rondem Starołęka a pętlą Starołęka PKM. Komunikację zapewni autobusowa linia zastępcza T4 - podaje Zarząd Transportu Miejskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Linie tramwajowe nr 4 i 9 zamiast na Starołękę pojadą do pętli na Unii Lubelskiej. Linie nr 12 i 17 zostaną natomiast zawieszone. Zastąpi je linia nr 97, która z os. Sobieskiego pojedzie przez Matyi, rondo Rataje, rondo Starołęka, rondo Żegrze, Chartowo, trasę Kórnicką, rondo Śródka, Fredry na Ogrody.

- Prace te nie były prowadzone w roku ubiegłym podczas wakacyjnego wyłączenia ruchu tramwajowego, ponieważ punktowo wywołują także utrudnienie dla pojazdów jadących ul. Starołęcką. Ulica ta była wówczas szczególnie mocno obciążona ruchem z uwagi na pozostałe prace prowadzone w tym rejonie miasta (m.in. remont wiaduktu w ciągu ul. Gołężyckiej). Po wykonaniu prac na komforcie przejazdu zyskają nie tylko pasażerowie, ale także kierowcy - dodaje.

Gdy prace na Starołęckiej się zakończą, szykowane będą kolejne remonty. Jeszcze w maju prace torowe są planowane na Głogowskiej (przy zajezdni), a w czerwcu na Dąbrowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro