Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak w nowej siedzibie Modertransa. "To dla miasta wymierne zyski finansowe"

fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook

Prezydent Poznania odwiedził fabrykę producenta nowoczesnych tramwajów.

Modertrans przeniósł część fabryki na ul. Stalową 5 w Poznaniu. Fabryka w Biskupicach również nadal działa, gdzie jest zlokalizowana część produkcji.

Rozwój spółki cieszy, bo to dla miasta wymierne zyski, zarówno finansowe, jak i wizerunkowe. Poznańskimi tramwajami podróżują bowiem nie tylko poznaniacy, ale między innymi wrocławianie - napisał Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania na swojej stronie w mediach społecznościowych. Dodał również, że w najbliższym czasie pojazdy produkowane przez firmę z Poznania będą jeździły także w Łodzi czy nawet pod Berlinem.

Jak się okazuje, sukcesy Modertransa obserwują również potencjalni inwestorzy, którzy są zainteresowani zakupem udziałów.

Podczas wizyty prezydenta Poznania zaprezentowano elektryczny zespół trakcyjny Kolei Śląskich, będący w trakcie naprawy utrzymaniowej.

Modertrans prowadzi przy ul. Stalowej między innymi naprawy powypadkowe, utrzymanie elektrycznych zespołów trakcyjnych i szynobusów. Proces dostawy pojazdów do zakładu jest ułatwiony, z uwagi na podłączenie znajdujących się tu torów do bocznicy kolejowej węzła Franowo. Każdy trafiający do naprawy pojazd przyjeżdża bezpośrednio linią kolejową z dowolnego miejsca w Polsce - podało Miasto Poznań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro