Reklama

W tym tygodniu wszystkie oddziały szpitala dziecięcego przeniosą się do nowego budynku. Stary ma zmienić właściciela

Wielkie pakowanie szpitala przy Krysiewicza | fot. SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu
Wielkie pakowanie szpitala przy Krysiewicza | fot. SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu

Jeszcze tylko przez kilka dni Izba Przyjęć i oddziały z ulicy Krysiewicza będą działać w starej lokalizacji.

Dokładnie 11 kwietnia nowoczesne Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka przyjęło pierwszych pacjentów. Najpierw otwarte zostały poradnie specjalistyczne, a później oddziały obserwacyjno-zakaźny i dzieci młodszych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w piątek do dzieci leżących w nowym szpitalu dziecięcym dołączą kolejne. Te, które dziś przebywają w szpitalu przy ulicy Krysiewicza. Wcześniej, przez 48 godzin nie będzie działać Izba Przyjęć przy Krysiewicza. Przerwa w działaniu została zaplanowana od północy z 26 na 27 kwietnia do północy z 28 na 29 kwietnia. W tym czasie dzieci przyjmowane będą w szpitalu przy Szpitalnej.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, właścicielem budynku, w którym dotychczas funkcjonował szpital przy Krysiewicza, jest Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Choć miasto rozważało tu utworzenie domu opieki społecznej, nie przeprowadzono żadnych rozmów ze stroną kościelną. Z nieoficjalnych ustaleń GW wynika, że siostry zakonne znalazły już nabywcę nieruchomości. Ma się tu przenieść jedna z poznańskich firm informatycznych, która chce tu zlokalizować swoje biura. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że podpisano już nawet umowę przedwstępną. W obiekcie znajduje się nawet kaplica, która została przekazana Przymierzu Miłosierdzia.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro