Reklama
Reklama

Śniadania Wielkanocne dla ukraińskich uchodźców

fot. Autorstwa Mitrius - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6582395

Prawosławni obchodzą ten świąteczny czas tydzień po nas. Obchody Wielkanocy rozpoczęły się w nocy z Wielkiej Soboty na niedzielę (z 23 na 24 kwietnia). W niedzielę odbędą się Wielkanocne Śniadania.

Dla Ukraińców szukających schronienia w Poznaniu organizuje je między innymi Caritas. Przygotowano 600 porcji Śniadania Wielkanocnego dla uchodźców, którzy przebywają w hali Arena Poznań oraz 500 porcji dla uchodźców, którzy przyjdą do hali nr 2 na MTP.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Śniadanie Wielkanocne nasi wschodni sąsiedzi zjedzą również w prowadzonych przez nas placówkach. W ośrodku pomocy w Pokrzywnie osoby z Ukrainy odwiedzi Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek wraz z Księdzem Marcinem Janeckim - Dyrektorem Caritas Poznań - informuje Marek Misiek z Caritas Poznań.

Rozdane zostały też zaproszenia na Śniadanie Wielkanocne, które odbędzie się dzięki uprzejmości dwóch poznańskich hoteli Moxy Poznań Airport dla 20 osób oraz Novotel Poznań Centrum dla 60 osób. W zorganizowanym przez nas Śniadaniu Wielkanocnym w ostatnią niedzielę wzięło udział ok. 200 osób z Ukrainy - dodaje Misiek.

Dla prawosławnych Śniadanie Wielkanocne organizuje też Fundacja Barka, gdzie również w ubiegłym tygodniu odbyło się polsko - ukraińskie śniadanie wielkanocne z udziałem mieszkańców Wspólnoty Barka, poznaniaków, rodzin ukraińskich i wolontariuszy z Turcji i Irlandii. Na naszym Barkowym placu stoi ciągle namiot, który w prawosławny niedzielny poranek wielkanocny zapełni się nakrytymi stołami i miejscami dla każdego, kto nie chce być sam - informują przedstawiciele Barki. Czekamy na Was Kochani Przyjaciele z Ukrainy w najbliższą niedzielę o 10:30 w Barce, na ul. Św. Wincentego 6/9, Poznań - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro