Reklama

Kolejne dzikie wysypiska znikają z poznańskich ulic. "Śmiecą nieliczni, a koszty sprzątania ponoszą wszyscy"

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

W ubiegłym tygodniu uporządkowano szereg nieruchomości miejskich, spółdzielni mieszkaniowych, gruntów państwowych bądź prywatnych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ponieważ w opisanych przykładach nie ustalono sprawców zaśmiecania, potwierdza się stara zasada, która głosi, że śmiecą nieliczni, a koszty sprzątania ponoszą wszyscy - przypomina Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. Dlatego tak ważnym jest informowanie straży miejskiej o każdym nowym wysypisku odpadów. Jeżeli jest to możliwe, to prosimy o wykonanie zdjęcia, wypełnienia formularza zgłoszeniowego i przesłanie go do nas - https://www.poznan.pl/mim/forms/sm_zgloszenia.html - dodaje.

Tylko w ostatnich dniach strażnicy miejscy z Referatu Północ interweniowali w sprawie porzuconych worków z odpadami komunalnymi przy ul. Umultowskiej, zostały usunięte na zlecenie Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Poznania.

Ponadto gabaryty porzucone w pobliżu ul. Rubież usunięto z budżetu Spółdzielni Mieszkaniowej, odpady zalegające w pasie drogi ul. Kresowej oraz odpady pozostawione przez bezdomnych pod kładką nad torami Poznańskiego Szybkiego Tramwaju posprzątano na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Przy ul. Jaśkowiaka porzucono odpady z demontażu samochodów - sprzątaniem zajął się prywatny właściciel nieruchomości.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jest zarządcą terenów nadwarciańskich. Od wielu lat łąki w pobliżu ulicy Karpiej i Czarnucha niektórzy mieszkańcy traktują jak wysypisko odpadów. Stare meble, worki z odpadami budowlanymi, części pojazdów i odpady komunalne - to wszystko usunięto w ostatnim tygodniu -dodaje rzecznik.

#sm

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro