Reklama
Reklama

W Światowy Dzień Książki w Poznaniu. Trwa akcja "Tysiące Książek ZA PIĄTAKA"

fot. Olga Sokal / Lubimyczytać.pl
fot. Olga Sokal / Lubimyczytać.pl

W sobotę swój magazyn otworzył dom Wydawniczy Rebis. Zebrane środki pomogą obywatelom Ukrainy. Wszyscy chętni będą mogli kupić znane i lubiane tytuły za symbolicznego "piątaka" - informuje Bogusław Tobiszewski z Domu Wydawniczego Rebis.

Cena 5 zł dotyczy każdego pojedynczego egzemplarza, bez względu na jego objętość, oprawę, czy tematykę. Będą nieco starsze pozycje, będą też i nowsze. Dostępne lektury - w tym powieści, książki historyczne, poradniki czy biografie - zostały wydane w latach 2010 - 2020. Do wyboru będzie około 300 tytułów, w sumie kilka tysięcy książek autorów - dodaje.

Całość zebranych środków trafi na konto Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Ukrainie. Na terenie wydarzenia będzie można dodatkowo wesprzeć akcję, wrzucając środki do puszek Caritas.

W ostatnich tygodniach przyszło nam czytać tysiące wiadomości o wojnie, która nie powinna się nigdy wydarzyć. Te informacje to nie fikcja literacka. To prawda. W jej obliczu, nie możemy i nie chcemy bezczynnie przyglądać się agresji Rosji na Ukrainę. Dlatego w kwietniu - miesiącu, w którym przypada Światowy Dzień Książki - ruszamy ze zbiórką dla ofiar wojny. Jeśli każdy Czytelnik wpłaci choćby symbolicznego "piątaka" - uda nam się zebrać kwotę, która może realnie pomóc - mówi Izabela Sadowska, prezeska Lubimyczytać.pl.

Akcja odbywa się w magazynie domu Wydawniczego Rebis przy ulicy Żmigrodzkiej. To charakterystyczna zielona brama - wejście na teren wydawnictwa znajduje się za hotelem SAFIR i stojącym obok biurowcem. Można się tu wybrać do godziny 16:00.

Uruchomiona została też specjalna zbiórka - tutaj. Razem z czytelnikami chcemy napisać nowy rozdział na tym portalu i zebrać 50 tys. zł, które zasili konto Polskiej Akcji Humanitarnej - informuje Olga Sokal z Lubimyczytać.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro