Reklama
Reklama

Kolejny "subotnik" w Poznaniu. Uchodźcy z Ukrainy dziękują za okazaną im pomoc

fot. UM Poznań

W najbliższą sobotę, 23 kwietnia odbędzie się akcja sprzątania świata na poznańskiej Cytadeli.

Ukraińscy uchodźcy, którzy trafili do Poznania, po raz kolejny w ten sposób postanowili podziękować za gościnność. Wcześniej zorganizowali "subotnik", czyli popularny w Ukrainie wiosenny czyn społeczny, w okolicach dworca autobusowego na Śródce. Teraz uporządkują tereny na Cytadeli. Pomoc Poznania jest ogromna. Chcieliśmy odwdzięczyć się miastu i ludziom, którzy tutaj mieszkają i przyjęli Ukraińców - mówi Daria Kimnatna, organizatorka akcji.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, w akcji udział weźmie około 80 osób z Ukrainy. Większość z nich to matki z dziećmi. Wsparcie wydarzenia płynie także z Rady Osiedla Winogrady. Do akcji przyłączyć się może każdy chętny. Sprzątanie świata odbędzie się tego dnia w kilku miejscach. Postanowiliśmy połączyć siły i oprócz wspólnego sprzątania zintegrować się z naszymi gośćmi z Ukrainy. O godzinie 10.30 spotykamy się pod restauracją Umberto, na Cytadeli. O godzinie 12.00 planujemy wspólny poczęstunek i integrację - zachęca Halina Owsianna, miejska radna koordynująca akcję na poznańskiej Cytadeli.

Dzięki wsparciu lokalnej restauracji i prywatnych darczyńców na uczestników akcji czekać będzie poczęstunek i wyprawki dla dzieci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro