Reklama
Reklama

Tak wygląda nowa trasa na Naramowice. W sobotę pojadą nią pierwsi pasażerowie

fot. PIM
fot. PIM

Po latach zapowiedzi, w końcu jest tramwaj na Naramowice.

- Od rozpoczęcia zasadniczych prac na budowie trasy tramwajowej mijają właśnie 23 miesiące, czyli niecałe 2 lata przewidziane na realizację tej inwestycji. Już w sobotę każdy będzie mógł przetestować nową trasę - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Mam nadzieję, że teraz, po oddaniu pierwszego etapu trasy, tramwaj będzie wśród dojeżdżających do pracy czy szkoły mieszkańców Naramowic, najpopularniejszym wyborem. W tak dynamicznie rozbudowującej się części naszego miasta, ten środek transportu jest bardzo potrzebny. Jestem przekonany, że nowa trasa będzie dobrze służyć pasażerom - dodaje prezydent.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

W sobotę, 23 kwietnia, od rana tramwaje linii nr 10 będą jeździć z Dębca aż do przystanku końcowego trasy na Naramowice - Błażeja. Ponieważ miasto spodziewa się, że w sobotę zainteresowanie przejazdem nową trasą będzie duże, uruchomione zostaną dwie dodatkowe linie, które będą kursować od 10.00 do 18.00. Będą to linie nr 20 i 33. - Linią nr 20 będzie można przejechać całą nową trasę z Wilczaka do Błażeja, natomiast tramwaj nr 33 dojedzie z Naramowic do Starego Zoo na Jeżycach - wyjaśniają urzędnicy. Na linii nr 20 jeździć będzie wypożyczony z Krakowa tramwaj typu 4N1.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro