Reklama
Reklama

Ławica: pijany pasażer nie chciał opuścić samolotu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż Graniczna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż Graniczna

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek.

40-letni Polak przyleciał do Poznania z Bristolu. Jego podróż mogła się zakończyć bez żadnych perturbacji, gdyby nie fakt, że mężczyzna przesadził z alkoholem i przestał współpracować z załogą samolotu. - Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali od kapitana pilotującego samolot lecący z Wielkiej Brytanii prośbę o interwencję na pokładzie. 40-letni Polak odmawiał opuszczenia samolotu - wyjaśnia Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. - Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych weszli na pokład statku powietrznego. Okazało się, że 40-latek jest pod wpływem alkoholu i z tego powodu ma problem z samodzielnym poruszaniem się. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, Polak przewieziony został do Izby wytrzeźwień, gdzie stwierdzono, że ma 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Za to, że mężczyzna nie stosował się do poleceń kapitana samolotu, pasażerowi grozi kara grzywny. - Od początku 2022 roku funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy interweniowali trzykrotnie wobec pijanych lub agresywnych pasażerów, którzy nie wykonywali poleceń kapitana statku powietrznego - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
67.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro