Reklama

Zmiany w wydawaniu PESELi dla uchodźców. Zostaną obsłużeni tylko w Galerii Malta. W Urzędzie dłuższe godziny dla Polaków

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek, 25 kwietnia.

Miasto zdecydowało się na wprowadzenie zmian ze względu na to, że spada liczba osób z Ukrainy oczekujących na otrzymanie numeru PESEL. Do tej pory swój numer otrzymało 23 644 obywateli Ukrainy, a na wizytę w urzędzie czeka już tylko 2300 osób.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Widzimy, że zainteresowanie tą usługą jest coraz mniejsze - mówi Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania. - Obecnie wizyty umawiane są z dnia na dzień. Dlatego zdecydowaliśmy, że od poniedziałku, 25 kwietnia, PESEL-e będą wydawane tylko w Galerii Malta - dodaje.

Dobra informacja jest taka, że urzędnicy będą pracować dłużej w budynku przy Libelta 16/20, by obsłużyć poznaniaków chcących załatwić sprawy związane z wyrobieniem dowodu osobistego. Przez najbliższe trzy tygodnie zaplanowano tu pracę w godzinach 7.00 - 19.00.

Przypomnijmy, że uchodźcy z Ukrainy są obsługiwani w Galerii Malta przy 15 stanowiskach, które są czynne w godzinach 7.00 - 21.00 od poniedziałku do piątku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro