Reklama
Reklama

Volkswagen Poznań przekazał PCK autobus dalekobieżny do działań pomocowych dla Ukrainy

Wręczenie kluczy od autobusu dla PCK. | fot. Volkswagen Poznań

Polski Czerwony Krzyż od początku wojny w Ukrainie wspiera potrzebujących.

Dzięki ścisłej współpracy Volkswagen Poznań z Polskim Czerwonym Krzyżem zapewniono podczas transportu obsługę logistyczną, powierzchnie magazynowe, w których przechowywane są dary dla uchodźców oraz produkowane w Poznaniu i we Wrześni lekkie samochody dostawcze.

Jak podaje PCK - Dziś na terenie zakładu Volkswagen Poznań zarząd spółki uroczyście przekazał na rzecz PCK dalekobieżny autobus Neoplan Cityliner 2.

Prezes zarządu Volkswagen Poznań Dietmar Mnich powiedział podczas czwartkowego wręczania samochodu, że wydarzenia minionych miesięcy zintensyfikowały i scementowały współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem. Głównym wkładem Volkswagena w pomoc są powierzchnie, ludzie, samochody, a teraz również dalekobieżny autobus.

PCK od początku wojny w Ukrainie wspiera osoby potrzebujące, dociera z pomocą humanitarną na ternie Polski, ale także na ternie Ukrainy. - Nieocenione jest dla nas także wsparcie pracowników Volkswagen Poznań, jest dla nas w tym czasie najcenniejsze - powiedział członek zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża odbierając klucz klucze od autobusu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami ekstremalnie niebezpieczny piątek. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro