Reklama
Reklama

Będzie nowy mural na Naramowicach. Jest konkurs

fot. PIM
fot. PIM

Ozdobi ścianę przy al. Praw Kobiet.

Nowy mural ma się pojawić na jednym z bloków przy nowej trasie tramwajowej na Naramowice. Konkretnie chodzi o budynek stojący przy skrzyżowaniu al. Praw Kobiet i ulicy Łużyckiej. Jak przyznają Poznańskie Inwestycje Miejskie, mural ma upamiętnić uruchomienie połączenia tramwajowego w tej części Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Boczna elewacja bloku przy ul. Tyrwackiej jest doskonale widoczna z perspektywy alei Praw Kobiet i biegnącej wzdłuż niej trasy tramwajowej. Obecnie jest szara i nudna, ale wkrótce ozdobi ją mural. Konkurs, którego celem jest wykonanie malowidła, zatytułowano "Naramowice - wczoraj i dziś". Zadaniem uczestników, którzy zgłoszą swoje propozycje, będzie zaprezentowanie w artystycznej formie dziejów tej części Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem kończonej właśnie inwestycji - podają PIM.

Z pomysłem utworzenia muralu wyszli mieszkańcy i osiedlowi radni. Jego lokalizację wskazała natomiast Eleonora Mikołajczyk-Winiarska - jedna z zasłużonych mieszkanek Naramowic. - Nadesłane projekty przeanalizuje komisja konkursowa składająca się z plastyków, społeczników i przedstawicieli organizatora. Prace oceniane będą pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu. Na twórcę lub twórców najlepszego projektu czeka nagroda w wysokości 5 tys. złotych. Konkurs potrwa do 30 maja. Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną na adres Poznańskich Inwestycji Miejskich, plac Wiosny Ludów 2, 61-831 Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro