Reklama
Reklama

Zbierają używane rowery dla uchodźców z Ukrainy

fot. Rowerowy Poznań

Inicjatorem jest Rowerowy Poznań.

Jak wskazują pomysłodawcy zbiórki, rower jest tanim, szybkim i ekologicznym środkiem transportu w mieście. - Chcemy naszą akcją wspomóc mobilność naszych gości - pomóc im poznać nasze miasto i ułatwić poruszanie się po nim, w celu załatwienia codziennych spraw - dojazdów do pracy, na zakupy, czy do szkoły. Chcemy też sprawić radość najmłodszym i uatrakcyjnić im spędzanie wolnego czasu. Celem jest też danie drugiego życia rowerom zalegającym w naszych piwnicach, czy garażach, w duchu zero waste. W ramach akcji zbieramy też niezbędny osprzęt, jak blokady, czy pompki - wyjaśniają.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Rowery, które miałyby trafić do uchodźców z Ukrainy, powinny być w miarę możliwości sprawne lub wymagające niewielkich napraw. Pierwsza edycja zbiórki odbyła się 9 kwietnia i cieszyła się sporym zainteresowaniem, co widać na załączonym zdjęciu. Kolejne zbiórki zaplanowano na 23 i 30 kwietnia w godzinach 16.00 - 18.00 przy bramie wjazdowej na parking przy ulicy Ułańskiej.

Więcej informacji TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro