Reklama

Jeszcze w tym roku dawny parking MTP ma zacząć się zmieniać w osiedle mieszkaniowe

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Inwestor zapowiada, że inwestycja ruszy w drugiej połowie 2022 roku.

Międzynarodowe Targi Poznańskie we wrześniu 2020 roku sprzedały działkę pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską za 114,5 mln złotych. Niemal rok później zaprezentowano, jak ma wyglądać nowa inwestycja realizowana przez firmy BPI Real Estate Poland i Revive. W ramach zamkniętego konkursu zorganizowanego dla pracowni architektonicznych wybrano projekt pracowni SUD Architekt Polska.

Dziś inwestor poinformował, że przymierza się do tej inwestycji. - W drugiej połowie roku BPI Real Estate Poland planuje rozpoczęcie innowacyjnego wielkomiejskiego projektu, który realizowany będzie na poznańskim Łazarzu we współpracy z Revive - zapowiada.

Do zagospodarowania jest teren o powierzchni 5,5 hektara. Łączyć mają się tam funkcje mieszkaniowe i komercyjne, a dodatkowo zrewitalizowane zostaną zabytkowe koszary wojskowe. Z zapowiedzi wynika, że pojawi się tam także sporo zieleni.

Sercem kompleksu mają być historyczne budynki koszar, które będą widoczne z każdej strony inwestycji. Ma to być "mini miasto w mieście". Jak zaznaczają deweloperzy, duży akcent w projekcie położono na zieleń, a także komunikację pieszą i rowerową. - Całość inwestycji zostanie podzielona na trzy części: biznesową od strony ulicy Grunwaldzkiej, mieszkalną od strony ulicy Matejki oraz na cześć zabytkową od strony ulicy Ułańskiej która stanowić będzie "serce" całego kompleksu. Część mieszkalna inwestycji zaplanowana w nowo powstających budynkach uwzględnia realizację mieszkań w standardzie podwyższonym oraz premium. Projekt inwestycji uwzględnia również powstanie centralnego parku z zielonymi alejami, które powstaną w wyniku dosadzenia nowych drzew i krzewów do istniejącej już na tym terenie roślinności - wyjaśniano w 2021 roku.

Projekt ma być realizowany w trzech etapach, a całość ma być gotowa na koniec 2029 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
42.98 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro