Reklama
Reklama

Pomazane czerwoną farbą zabawki w centrum miasta. "Ta wojna jest naprawdę blisko nas i blisko są ludzie potrzebujący pomocy!"

fot. Maciej Kopiński

O poruszającym widoku poinformował nas Czytelnik. Dziecięce zabawki poplamione czerwoną farbą oraz ukraińska flaga znalazły się na Światowidzie przy Kaponierze.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

To taka ironia losu na tym słupie z zegarami i kierunkowskazami, że znajduje się tam stolica agresora i zaatakowane przez Moskwę miasta, Kijów i Charków. Czas płynie, a tam na wschodzie zostają tylko zgliszcza i nikomu niepotrzebne przedmioty, jak upuszczone przez uciekające dzieci zabawki. Ta wojna jest naprawdę blisko nas i blisko są ludzie potrzebujący pomocy! - napisał w niedzielę w nocy nasz Czytelnik.

Dramat mieszkańców Ukrainy wciąż trwa, w trudnej sytuacji są też uciekinierzy wojenni, kobiety, dzieci, starsi ludzie. Wielu z nich - głównie najbiedniejsi, których nie stać na najem mieszkania, czy choćby pokoju, mieszka w noclegowniach w Arenie, czy w salach gimnastycznych. Pomimo starań wielu darczyńców i wolontariuszy brakuje tam wielu produktów, zwłaszcza tych urozmaicających dietę, jak świeże warzywa, owoce czy soki - dodał. Akcja na Światowidzie to także apel wolontariuszy o dalszą pomoc i wsparcie - kończy.

Sprawdziliśmy. Nietypowy "apel" widnieje w centrum miasta również dziś.

Przy okazji przypominamy, że pomagać na różne sposoby można cały czas. Dary można przynosić między innymi do miejskiego punktu przy ul. Bukowskiej 27/29 - informacje o tym, co aktualnie jest najbardziej potrzebne, można znaleźć na facebookowym profilu Czuły Poznań.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro