Reklama
Reklama

"Agata Kornhauser-Duda", to nowa odmiana tulipana wyhodowanego w Wielkopolsce

Agata Kornhauser-Duda w Krakowie. | fot. Łukasz Gągulski/PAP
Agata Kornhauser-Duda w Krakowie. | fot. Łukasz Gągulski/PAP

W Chrzypsku Wielkim (powiat międzychodzki) odbędą się Międzynarodowe Targi Tulipanów. Przyjedzie na nie Pierwsza Dama Polski.

Coroczna impreza wraca po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa. Jak podaje portal "Międzychód Nasze Miasto" w tym roku na targach odbędzie się "chrzest" nowej odmiany tulipana, która będzie nosić imię pierwszej damy w Polsce, czyli Agaty Kornhauser-Dudy.

Przyjazd do Chrzypska Wielkiego zapowiedziała zarówno Pierwsza Dama Polski, jak i Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda informuje portal "MNM".

XII Międzynarodowe Targi Tulipanów odbywać się będą od 1 do 3 maja na terenie Hurtowni Ogrodniczej w Chrzypsku Wielkim. Tradycją stał się coroczny "chrzest" nowej odmiany tulipana. Hodowca na razie nie podaje szczegółów związanych z nową odmianą tulipana, ma to być tajemnicą aż do momentu "chrztu" i nadania nowej nazwy. - Mogę jedynie zdradzić, że to będzie naprawdę bardzo ładny kwiat, szlachetny i wyjątkowy - powiedział na łamach portalu "Międzychód Nasze Miasto".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro