Reklama
Reklama

Miejski punkt pomocy uchodźcom przy ul. Bukowskiej przeszedł całkowitą metamorfozę

fot. UM Poznań

W odnowionych i wyposażonych salach goście z Ukrainy już wkrótce otrzymają kompleksową pomoc.

Przy modernizacji pomieszczeń współpracowało niemal 70 wolontariuszy. Punkt przy ul. Bukowskiej w pełni zacznie działać tuż po świętach, od 19 kwietnia. Osoby z Ukrainy, które schroniły się w Poznaniu przed wojną, znajdą w nim kompleksową pomoc.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Już teraz funkcjonuje tam punkt informacyjny, w którym mogą dowiedzieć się więcej o oferowanym przez Miasto wsparciu, a także otrzymać rzetelne informacje na temat ich praw i obowiązków w Polsce, edukacji, ochrony zdrowia, pracy czy przemieszczania się po Poznaniu. Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-15:00 (z wyjątkiem 2 maja). Za jego organizację odpowiedzialna jest Międzynarodowa Fundacja OPEN, która dostała na ten cel miejskie dofinansowanie - informują miejscy urzędnicy.

Wkrótce ruszą także bezpłatne lekcje języka polskiego oraz dyżury prawników (będą do dyspozycji Ukrainek i Ukraińców w środy i piątki).

W zależności od dostępności produktów - przy ul. Bukowskiej wydawane są także pakiety z żywnością, kosmetykami i środkami higieny (z przerwą od czwartku, 14 kwietnia, do wtorku, 19 kwietnia). Cały czas można przynosić tam dary - informacje o tym, co aktualnie jest najbardziej potrzebne, można znaleźć na facebookowym profilu Czuły Poznań - tłumaczą urzędnicy.

Osoby, które potrzebują pożywienia, mogą także skorzystać z działających w Poznaniu i dofinansowywanych przez Miasto jadłodajni - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta. Dodatkowo w niedzielę, 17 kwietnia Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Fundacja Miłosierdzie będą wydawać w świąteczny posiłek oraz paczki żywnościowe przy jadłodajni przy ul. Łąkowej (zadanie finansowane jest z dotacji Miasta). Również w niedzielę, 17 kwietnia, oraz w poniedziałek, 18 kwietnia, w jadłodajni przy ul. Ściegiennego w Poznaniu będzie wydawany posiłek wielkanocny oraz paczki żywnościowe - dodaje.

Godziny i terminy działania jadłodajni:

- Jadłodajnia prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim - przy ul. Ściegiennego 133, posiłki wydawane w godz. 10-12 oraz 17.30-18.00 (ciepłe dania i napoje, w godzinach popołudniowych kanapki),

- Jadłodajnia prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego - przy ul. Taczaka 7, posiłki wydawane w godz. 10-11.30 oraz 16-16.30 (ciepłe dania i napoje oraz kanapki),

- Jadłodajnia prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi - przy ul. Niegolewskich 23, posiłki wydawane w godz. 11-12 (ciepłe dania i napoje),

- Jadłodajnia Caritas prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek - przy ul. Łąkowej 4, posiłki wydawane w godz. 10.12 (ciepłe dania i napoje oraz kanapki).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro