Reklama

UAM szuka imienia dla akademika, który powstaje na terenie Kampusu Morasku

fot. UAM
fot. UAM

Każdy student może przedstawić swoją propozycję.

- Drodzy_gie Studenci_tki! Ogłaszamy konkurs na imię dla Domu Studenckiego na Kampusie Morasko! Do 24 kwietnia do końca dnia studenci_tki UAM mogą zgłosić w komentarzach pod tym postem swoje propozycje na imię dla akademika. Zgłaszający_a podaje swoją umotywowaną propozycję oraz wydział, na którym studiuje. Studenci_tki, którzy nie używają swojego prawdziwego imienia i nazwiska podają też swoje prawdziwe dane - informuje Samorząd Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Spośród ośmiu komentarzy z największą liczbą reakcji oraz kilku propozycji wybranych przez Kapitułę zostaną wybrane trzy najlepsze, których autorzy będą nagrodzeni. Spośród tych trzech, JM Rektor Bogumiła Kaniewska wybierze jedno, które na stałe zapisze się w historii domu studenckiego. Zwycięskie imię zostanie ogłoszone w czasie Wielkiego Grillowania UAM.

Konkurs ogłoszono w czwartek, a już pojawiło się sporo propozycji. Wśród nich jest Bogumiła, Świtezianka, Meteoryt, Soplica, Grażyna, Telimena, Midas, Adaś.

Studenci mogą wpisywać swoje propozycje tutaj:

Nowy akademik będzie mieć prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych. Studenci zamieszkają na czterech kondygnacjach, na których znajdzie się 160 pokoi jednoosobowych i 120 dwuosobowych. Wszystkie będą wyposażone w węzły sanitarne i aneksy kuchenne. - Na każdym piętrze będzie 1 pokój dla osób z niepełnosprawnością, a także kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. Na parterze znajdować się będą: stołówka, klub studencki, przedszkole, siłownia i sklep typu minimarket. Parter stanowić będzie część usługową - wyjaśnia wykonawca. Inwestycja pochłonie około 52 miliony złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro