Reklama
Reklama

Ostatnie prace w poznańskim parku, w końcu wrócą do niego spacerowicze

fot. PIM
fot. PIM

Chodzi o park Tysiąclecia.

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęły się prace przy układzie komunikacyjnym oraz nowe nasadzenia na terenie parku położonego pomiędzy ulicami Warszawską i Maltą. Zapowiadano wówczas, że park będzie zamknięty przez kilka tygodni, a utrudnienia związane z inwestycją potrwają około pół roku. Mamy dobre wieści. Prace tutaj powoli zbliżają się do końca.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Wykonawca inwestycji wykorzystał wiosenną aurę na ostatnie roboty w parku Tysiąclecia, teraz realizuje prace wykończeniowe i porządkowe. Wkrótce do dyspozycji mieszkańców będą komfortowe i estetyczne alejki. Na uwagę zasługują również nowe ławki o ciekawym wyglądzie - mówi Barbara Plenzler-Horvath, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach inwestycji wymieniono konstrukcję istniejących alejek i krawężników. Ścieżki są pokryte mineralno-żywiczną nawierzchnią przyjazną dla środowiska. Niewykorzystywane ciągi dla pieszych zostały zlikwidowane, a część z tych, z których korzystają, jest węższa. Likwidacji uległy też niepotrzebne murki i schody. Posadzono tu kilka nowych drzew oraz wiele krzewów, pojawiają się nowe trawniki.

Wszystkie prace mają się zakończyć wiosną. Kosztują około 5,5 mln złotych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro