Reklama

Fałszywy alarm bombowy w biurze poselskim. "Wszyscy będziecie gryźć piach. Zniszczyliście mi życie"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. stevepb/pixabay.com

Rzecz miała miejsce w Lesznie, w biurze posła Wiesława Szczepańskiego z Nowej Lewicy.

Jak podaje portal Leszno24.pl, e-mail o podłożeniu bomby został wysłany do posła Szczepańskiego o 3:00 nad ranem 14 kwietnia, natomiast akcja poszukiwania bomby miała miejsce tego samego dnia, zaraz po tym, jak została zaalarmowana policja. E-mail adresowany do posła Wiesława Szczepańskiego zawiera wulgaryzmy. Portal Leszno24 ujawnił jego treść:

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W waszym biurze jest bomba.Wybuchnie dokładnie w południe w czwartek.Bombę zrobiłem z nawozu ANFO, peroksyacetonu, szybkowaru i gwoździ.Podłożyłem ukradkiem, nie zauważyliście.Zaje*** was jak bohater Stefan Wilmont tego skur*** Adamowicza.Wszyscy będziecie gryźć piach, za to, co mi zrobiliście.Zniszczyliście mi życie.Za to może być tylko jedna kara.Życie za życie.Ukraińcom pomagają, a Polaka prześladują dzień w dzień.WY K*** ZGINIECIE ZA TO.

Pirotechnicy policyjni sprawdzali dokładnie cały budynek, w którym znajduje się biuro posła, ale niczego tam nie znaleźli. Jak podkreśla portal Leszno24, był to jedyny fałszywy alarm bombowy w Lesznie, ale nie jedyny w całej Polsce. W ostatnim czasie do wielu instytucji przesyłane są fałszywe zawiadomienia o podłożonych bombach.

W sprawie fałszywego alarmu dotyczącego biura posła Szczepańskiego policja w Lesznie będzie prowadzić postępowanie sprawdzające w oparciu o art. 224a Kodeksu Karnego - poinformował portal Leszno24


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowy wtorek!
23℃
13℃
Poziom opadów:
3.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro