Reklama

Święta mobilizują do porządków. Nie wszyscy pozbywają się śmieci legalnie

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Niestety, ale w mieście wciąż powstaje sporo dzikich wysypisk.

Strażnicy miejscy każdego tygodnia interweniują wobec śmieci wyrzucanych nielegalnie przez mieszkańców. W ostatnim czasie udało się uprzątnąć teren m.in. przy ulicy Asfaltowej. - W wyrzuconych odpadach strażnicy doszukali się danych wskazujących właściciela śmietniska. Mandat w wysokości 500 zł i sprzątanie śmieci to efekt bezmyślnego postępowania z odpadami. Czynności służbowe wykonano przy współpracy ze strażnikami Swarzędza - podaje SM.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich uprzątnięto pobocze ulic Naramowickiej i Kopcowej. Problem pojawił się też przy 28 Czerwca 1956. - W rejonie prowadzonych prac drogowych, pracownicy firmy wywożącej odpady nie mieli dostępu do pojemników, co spowodowało nadmiar śmieci. Interweniował strażnik rejonowy Referatu Wilda. Dozorca pojemniki przestawił w miejsce wcześniej uzgodnione z przewoźnikiem i posprzątał powstały bałagan.

- Od początku roku do końca marca strażnicy ujawnili i doprowadzili do uporządkowania 274 wysypisk odpadów komunalnych, spowodowali usunięcie z dróg 222 wraków.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro