Reklama
Reklama

Kolejne wielkopolskie miasto buduje parkingi Park & Ride

Wizualizacja parkingu przy ulicy Ogrodowej w Pleszewie. | fot. K. Kubiak
Wizualizacja parkingu przy ulicy Ogrodowej w Pleszewie. | fot. K. Kubiak

Na taki krok zdecydował się Pleszew.

Władze Pleszewa ogłosiły przetarg na budowę trzech parkingów Park & Ride. W sumie miejsce do parkowania ma na nich znaleźć ponad 350 samochodów. Parkingi powstaną przy Cmentarzu Komunalnym (86 miejsc), Przy ulicy Ogrodowej (201 miejsc) oraz przy ulicy Dworcowej w Kowalewie (65 miejsc). Parkingi mają być oświetlone, a dodatkowo w Kowalewie zaplanowano posadzenie 37 drzew, tysiąca krzewów oraz stworzenie trawnika. W planach jest tu także montaż stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Nowa zieleń ma zostać posadzona również przy parkingu w rejonie ulicy Ogrodowej. - Na budowę pozyskaliśmy dotację z Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 6,4 mln zł - wyjaśnia burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak.

W ubiegłym roku pisaliśmy o obłożeniu poznańskich parkingów Park & Ride. Okazało się, że nowe parkingi wcale nie cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Dla przykładu - parking przy rondzie Starołęka w okresie od połowy marca do końca czerwca ubiegłego roku miał średnie obłożenie na poziomie 4 aut na 57 miejsc parkingowych dziennie. Na parkingu Park & Ride przy ulicy Św. Michała zajętość miejsc parkingowych za okres od połowy marca do końca czerwca wyniosła średnio 16 aut dziennie. Na ulicy Biskupińskiej od połowy marca do końca sierpnia parkowało natomiast średnio 3,5 auta dziennie na 50 miejsc.

Zapytaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego o najnowsze dane o zajętości parkingów Park & Ride w mieście. Gdy je otrzymamy, na pewno przedstawimy je na portalu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
102.46 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro