Reklama
Reklama

Samoloty z Ławicy hałasują nad Łazarzem? "Wywołują ogromny hałas i wibracje szyb w oknach"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Skarży się Czytelnik.

- Co się w ostatnim czasie zmieniło, że samoloty teraz startują i lądują bliżej naszego loku (znacznie bliżej, jakby tuż za blokami było lotnisko), wywołując ogromny hałas i wibracje szyb w oknach? Sytuacja trwa jakoś od początku lutego (jeszcze przed konfliktem RU-UA). Wcześniej samoloty latały dalej od bloku, w którym mieszkam (Wojskowa) i nie były praktycznie słyszalne, poza takim mniej lub bardziej odczuwalnym szumem. Najgorzej jest w nocy pomiędzy 22 a 2, kiedy hałas i warkot jeszcze bardziej się roznosi i nie można spać - pisze nasz Czytelnik. - Jedynie kiedy się ma odblokowane połączenia premium można zadzwonić na lotnisko, by o cokolwiek zapytać (linia 0700). Taka infolinia z początkiem 700 to strzał w kolano lotniska, gdyż coraz więcej operatorów komórkowych ma domyślnie zablokowane takie połączenia. Dlaczego nie jest to infolinia typu 800/801? - dopytuje.

Zapytaliśmy o sprawę na poznańskim lotnisku. Błażej Patryn, rzecznik portu lotniczego przyznaje, że jeśli chodzi o samoloty pasażerskie obsługiwane na lotnisku, nic się nie zmieniło. Potwierdza to Agata Król z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. - Nie ma nowych korytarzy ani procedur do lądowania/startu dla lotniska Ławica - zapewnia.

Sygnał od naszego Czytelnika nie jest pierwszym z Łazarza o hałasujących samolotach. Zdarzały się już wiadomości o trzęsących się szybach w oknach w trakcie przelotu samolotu. Jak jednak wynika z zapewnień lotniska i PAŻP - nic się tutaj nie zmieniło.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro