Reklama
Reklama

Dziś 82. rocznica Zbrodni Katyńskiej. "Niech nasza obecność będzie wyrazem solidarnego sprzeciwu wobec zła i wspólnym wołaniem o pokój!"

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W środę, 13 kwietnia o godzinie 12:00 w Poznaniu rozpoczną się oficjalne obchody 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Obchody rocznicowe w związku z 82. rocznicą Zbrodni Katyńskiej i zsyłki Rodzin Katyńskich oraz Kresowian na Sybir rozpoczną się mszą św. w kościele oo. Dominikanów w Poznaniu w intencji Polaków pomordowanych na Wschodzie o godzinie 12:00. Na godzinę 13:15 zaplanowane zostały oficjalne uroczystości pod Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru - w tym złożenie kwiatów.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Szanowni Państwo uczcijcie z nami pamięć ofiar Katynia i Sybiru. Razem oddajmy cześć zamordowanym Polakom oraz Rodzinom Katyńskim i Kresowianom, wywiezionym w głąb Rosji. Niech nasza obecność przed Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru będzie wyrazem solidarnego sprzeciwu wobec zła i wspólnym wołaniem o pokój! - apeluje marszałek Marek Woźniak.

Relację z uroczystości będzie można śledzić w internecie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro