Reklama
Reklama

Autobusy MPK Poznań dotarły do Lwowa: "podróż trwała bardzo długo"

fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Dwa pojazdy są już w Ukrainie.

- Dwa autobusy MPK Poznań Sp. z o.o. dla Lwowa wraz z darami zostały odebrane przez stronę ukraińską. Podróż trwała bardzo długo, z uwagi przede wszystkim na korki przed granicą. Podziękowania dla kierowców MPK, którzy dostarczyli autobusy oraz - raz jeszcze - wszystkim zaangażowanym w tę ważną pomoc. Naszym kierowcom życzymy bezpiecznego powrotu do Poznania - poinformował w niedzielę wieczorem Mariusz Wiśniewski.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Już w piątek miasto przekazało, że Poznań odpowiedział na apel mera Lwowa i wyśle do Ukrainy dwa miejskie autobusy. Mer wskazał, że większość autobusów ze Lwowa pojechała na front. - Dla Lwowa przekazujemy dwa autobusy. To sprawne pojazdy, które do tej pory były eksploatowane na poznańskich liniach. Z pewnością przydadzą się do przewozu osób w obrębie miasta bądź do granicy, ale też - w razie takiej potrzeby - do przewozu rzeczy - mówił w piątek Krzysztof Dostatni, prezes zarządu MPK Poznań.

Do Ukrainy pojechały Solaris Urbino 18 i Man Lion's City.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro