Reklama

Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy w Poznaniu

fot. Fundacja "Dr Clown"
fot. Fundacja "Dr Clown"

Aby zostać jednym z nich wystarczą chęci i trochę wolnego czasu.

Fundacja "Dr Clown" od ponad 20 lat niesie uśmiech i pozytywną energię tam, gdzie są one najbardziej potrzebne - do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze Fundacji - Doktorzy Clowni - podczas wizyt w szpitalach przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości, wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy.

W związku z powrotem na szpitalne oddziały oraz potrzebą organizowania spotkań z Doktorami Clownami w punktach recepcyjnych i innych miejscach przebywania uchodźców z Ukrainy, Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy na terenie Poznania. Nabór skierowany jest do osób, które chciałyby odwiedzać małych pacjentów w szpitalu jako Doktor Clown, a także tych, które chcą włączyć się w pomoc w organizację spotkań dla dzieci z Ukrainy, jak również tych, które chcą wspomóc fundację oferując wsparcie graficzne, psychologiczne czy logistyczne - informuje Paulina Łatacz z Fundacji "Dr Clown".

Aktualnie wolontariusze w ramach pomocy dla uchodźców organizują spotkania dla dzieci na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poznański oddział planuje rozszerzyć zakres działań o kolejne punkty noclegowe po zakończonym naborze na wolontariuszy.

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Spotkanie informacyjne dla chętnych odbędzie się online 19 kwietnia o godzinie 19:00. Następnie w dniach 23-24 kwietnia odbędzie się obowiązkowe szkolenie wstępne - dodaje Łatacz. Szczegółów można również szukać w mediach społecznościowych fundacji.

Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.49 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro