Reklama
Reklama

Kolejne zmiany na wylotówce z Poznania!

fot. PIM
fot. PIM

Remont nitki wylotowej ul. B. Krzywoustego, na odcinku od wiaduktu nad torami kolejowymi do węzła autostradowego Krzesiny, wkracza w kolejną fazę. W nocy z 11 na 12 kwietnia planowane jest wprowadzenie w tym rejonie zmian w organizacji ruchu.

We wtorek, 12 kwietnia, rozpoczną się prace na prawym, służącym do wolniejszej jazdy, pasie nitki wylotowej, prowadzącej w kierunku Kórnika. Od wczesnych godzin porannych ruch z prawego pasa zostanie skierowany przez przewężenie na pas lewy, na którym do tego czasu prowadzone były roboty. Pojazdy będą mogły poruszać się nim z maksymalną prędkością 40 km/h. W pierwszych dniach realizacji tego etapu robót zarówno zjazd do Szczepankowa, jak i wyjazd z niego będą otwarte - zapowiadają urzędnicy PIM.

Na okres od 19 kwietnia do 12 maja zaplanowano zamknięcie wyjazdu ze Szczepankowa. W tym czasie kierowcy chcący wyjechać na trasę na Kórnik będą mogli poruszać się objazdem poprowadzonym przez ul. Krzywoustego w stronę miasta, do węzła przy ul. Klenowskiej i Kinepolis. Terminy zamknięcia bezpośredniego wyjazdu mogą ulec zmianom, w zależności od postępu prac - dodają.

19 kwietnia zmianie ulegnie również sposób zjazdu w stronę Szczepankowa. Wykonawca wyznaczy tymczasowy zjazd, który będzie uruchomiony tuż za działającym do tej pory.

Według harmonogramu prace na prawym pasie nitki wylotowej ul. Krzywoustego i związana z nim organizacja ruchu, będą obowiązywać przez około 4 tygodnie, po czym wykonawca przystąpi do kolejnego etapu robót budowlanych: do układania warstwy ścieralnej w ciągu ul. Krzywoustego, oczyszczania rowów odwadniających, ustawiania nowych barier energochłonnych oraz humusowania, podczas których ruch odbywać się będzie naprzemiennie jednym pasem - zapowiadają przedstawiciele PIM.

Zakończenie wszystkich robót w ramach tej inwestycji planowane jest na początek czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro