Reklama
Reklama

W Nowym ZOO powstało przedszkole dla zwierząt!

fot. PIM
fot. PIM

Obiekt powstał w miejscu starej motylarni.

- W marcu zakończyły się prace budowlane, otrzymaliśmy już pozwolenie na użytkowanie i oddajemy budynek w ręce pracowników ogrodu zoologicznego oraz ich młodych podopiecznych. Przedszkole powstało przede wszystkim z myślą o zwierzętach, ale także goście zoo będą mogli dyskretnie obserwować ich poczynania przez specjalną szybę. Takie atrakcyjne rozwiązanie będzie miało więc także wymiar edukacyjny, bez wywoływania niepotrzebnego niepokoju u zwierząt - mówi Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W przedszkolu schronienie znajdą przede wszystkim młode zwierzęta, które na przykład zostały odrzucone przez matkę. Zadbano tu o pełne wyposażenie - pomieszczenia do karmienia, ambulatorium oraz szereg boksów, w których przebywać będą mogły oddzielnie zwierzęta drapieżne, ptaki, czy zwierzęta kopytne. Zwierzęta będą też mieć do dyspozycji wybiegi, a pracownicy pomieszczenia socjalne.

Zwiedzający dyskretnie podejrzą co dzieje się w budynku przez specjalną szybę, a do obiektu dostaną się nowymi schodami i po zupełnie nowym podjeździe dla wózków, którego w przeszłości w ogóle tu nie było.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
65.08 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro