Reklama

Pracownicy Amazona chcą podwyżek. Pod petycją podpisało się prawie 3000 osób

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński

Petycję złożono 21 marca, ale odpowiedź nie dotarła do pracowników do dziś.

- To pierwsza petycja w historii polskiego Amazon zainicjowana wspólnie przez pracowników biurowych oraz pracowników magazynowych. Podpisało się pod nią dokładnie 2777 osób. Petycję przetłumaczono na język angielski i ukraiński, gdyż sporo pracowników Amazon pochodzi z zagranicy - wyjaśniają inicjatorzy akcji ze związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza. Petycja trafiła do Mariana Sepesi, dyrektora operacyjnego Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej, który zasiada w zarządzie spółek: Amazon Development Center Poland, Amazon Corporate Services Poland, Amazon Fulfillment Poland i Amazon MLS Poland.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Nie widzę w tym nic niezwykłego, że chcemy podwyżek. Walczyli też o nie pracownicy Solaris, Jeremias i innych zakładów. Z powodu szalejącej inflacji i wojny, podwyżek cen żywności, nasze rachunki rosną. Stajemy się coraz biedniejsi. Uważam, że pracodawca ma obowiązek w tych trudnych czasach nam pomóc ze względu na nasz trud włożony w pracę. Wystosowaliśmy petycję i moi koledzy i koleżanki z pracy bardzo liczą, że spotka się ze zrozumieniem ze strony Amazon, a nasze warunki życia się poprawią - tłumaczy Irena pracująca w podpoznańskim magazynie.

Z petycji dowiadujemy się, że pracownicy domagają się 15-procentowej podwyżki "jako pokrycie inflacji oraz wynagrodzenie za rozwój firmy na terenie Polski". - Do tej pory Amazon nie zdecydował się ani na podwyżki inflacyjne dla swoich polskich pracowników, ani na bonusy i benefity rekompensujące im obecną sytuację gospodarczą - czytamy. Pracownicy liczą, że podwyżki zostaną wprowadzone jeszcze przed corocznym przeglądem płac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro