Reklama

Wietrzna noc za nami, ale to nie koniec. "Widok jak z apokalipsy"

fot. Marcin
fot. Marcin

Strażacy mieli sporo pracy.

Jeszcze do godziny 9.00 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. - Od mniej więcej 11.00 w czwartek do teraz w całym województwie odebraliśmy około 110 zgłoszeń związanych z wiatrem - mówi dyżurny wielkopolskich strażaków. - Najwięcej zgłoszeń pochodzi z powiatu konińskiego. Głównie interweniowaliśmy w związku z połamanymi gałęziami, zerwanymi liniami energetycznymi, zdarzył się też uszkodzony samochód - dodaje. Nikt nie ucierpiał.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Choć Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ostrzeżenia na okres po 9.00 rano, z prognozy zagrożeń wynika, że wietrznie może być aż do rana w sobotę.

Tymczasem w czwartek poznaniacy i mieszkańcy okolicy mogli oglądać niezwykłe chmury nad naszym miastem. - Widok jak z apokalipsy - napisała do nas Czytelniczka.

  • Aktualizacja
    piątek, 8.04.2022 r., godz. 07.29
    Aktualizacja
    piątek, 8.04.2022 r., godz. 07.29
    Ostrzeżenie przedłużono do godziny 13.00. - Nadal prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu - podaje IMGW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro