Reklama
Reklama

Ksiądz z Poznania rozpowszechnia na kazaniach antyukraińską propagandę. Pyta czy Polska to już Ukraina

Ks. Michał Woźnicki w sądzie w Poznaniu podczas rozmowy z funkcjonariuszami policji. | fot. Kadr z YT W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka
Ks. Michał Woźnicki w sądzie w Poznaniu podczas rozmowy z funkcjonariuszami policji. | fot. Kadr z YT W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka

Chodzi o ks. Michała Woźnickiego, byłego salezjanina.

Już w kwietniu 2021 roku podczas rozprawy sądowej w Poznaniu zasłynął z bulwersującego zachowania, gdy zapytał policjantkę, czy jest już kobietą, czy jeszcze się nie zdecydowała. To była reakcja księdza na próbę wylegitymowania go przez funkcjonariuszkę policji. Ksiądz Woźnicki jest suspendowany, co w praktyce oznacza, że nie wolno mu odprawiać mszy, jednak mimo zakazu robił tą nadal nielegalnie w prywatnej kaplicy oraz na kanale YouTube, gdzie już raz został zablokowany za propagowanie mowy nienawiści. Kazania wygłaszał również w języku łacińskim.

Teraz publikuje w mediach społecznościowych mowę nienawiści wobec Ukrainy. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" skandaliczne słowa ksiądz Michał Woźnicki wygłasza również w trakcie mszy w domu salezjańskim w Poznaniu. Dziennikarze "GW" dotarli do informacji, że msze, które ksiądz transmituje na YT są nagrywane w nielegalnej, prywatnej kapliczce.

Ksiądz opowiadał publicznie o wizycie na wsi, gdzie miał kupić jaja i mleko, wspominając, że tamtejsza ludność czuje się okupowana.

- No i na wsi widzą i czują, że to, co się dzieje, nie jest żadnym przyjmowaniem uchodźców z powodu wojny. To proceder przesiedleńczy. Jesteśmy terenem zajmowanym pod okupację. Wojna pozwala ten proces uskutecznić - powiedział ksiądz Woźnicki na jednej z odprawianych mszy.

O uchodźcach z Ukrainy mówi, że mają szukać schronienia w Brukseli i przypomina swoim wiernym o rzezi wołyńskiej. Powiedział też, że cieszy się, iż jego wierni nie dali się "wkręcić" w pomaganie Ukrainy, bo jak twierdzi - Chcą zbałamucić, wykorzystać, okraść i upokorzyć ludzi. Przestrzegam przed taką głupotą.

Ks. Michał Woźnicki skierował do swoich wiernych obawy o to, że Polska przyjmując uchodźców sprowadza na siebie biedę, ponieważ Ukraińcy mieliby obrócić się przeciwko Polakom. Pytał w swoich kazaniach, czy Polska to już Ukraina i czy mamy już do czynienia z okupacją.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
23℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro