Reklama

Dziewczynka została ranna w trakcie imprezy sylwestrowej organizowanej przez ośrodek kultury. Dostanie 200 tysięcy złotych odszkodowania

Zdjęcie ilustracyjne | fot. RahulPandit / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. RahulPandit / pixabay.com

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2013 roku, ale dopiero teraz sprawa ma swój finał.

Jak przypomina portalwrc.pl, chodzi o imprezę sylwestrową organizowaną przez Gołaniecki Ośrodek Kultury w Gołańczy na terenie powiatu wągrowieckiego. W imprezie udział brała między innymi dziewczynka, która przebywała tam pod opieką babci. W pewnym momencie dziewczynka została poparzona przez petardę rzuconą przez nieznaną osobę. Dziewczynka ucierpiała - miała poparzenia m.in. twarzy, szyi oraz klatki piersiowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Rodzina dziecka domagała się odszkodowania od organizatora wydarzenia. Choć wydarzenie było ubezpieczone, ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania i sprawa po niemal dwóch latach trafiła do sądu. Na początku ubiegłego roku sąd wydał wyrok, zgodnie z którym GOK miał wypłacić dziewczynce odszkodowanie. Gołaniecki Ośrodek Kultury odwołał się jednak od wyroku do Sądu Apelacyjnego, w którym właśnie przegrał.

Oznacza to, że GOK musi wypłacić poszkodowanej prawie 220 tysięcy złotych (odszkodowanie wraz z odsetkami i kosztami procesowymi).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro