Reklama
Reklama

Barmanka z nocnego klubu dodała klientowi jedną cyfrę do rachunku. Zapłacił 9 razy więcej niż powinien

Zdjęcie ilustracyjne | fot. SocialButterflyMMG / pixabay.com

Do zdarzenia doszło latem ubiegłego roku na poznańskim Starym Mieście.

Właśnie latem 2021 roku do policjantów z poznańskiego Starego Miasta zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że został oszukany w jednym z nocnych klubów. - Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kiedy kupował napoje, został celowo wprowadzony w błąd co do wysokości rachunku, za który zapłacił dziewięć razy więcej niż powinien - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Policjanci najpierw ustalili okoliczności zdarzenia oraz zabezpieczyli nagrania z monitoringu. - Po ich analizie śledczy odkryli, że barmanka w pewnym momencie wykorzystała nieuwagę pokrzywdzonego i w trakcie płatności za pomocą terminala, zawyżyła rachunek dodając do wskazanej kwoty jedną cyfrę, co znacznie zwiększyło wartość zakupionego towaru - dodaje.

Udało się ustalić tożsamość barmanki. Kobietę zatrzymano i postawiono jej zarzut oszustwa. Do sądu trafił akt oskarżenia. Za oszustwo grozi jej 8 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro