Reklama
Reklama

Ławica: mieli kary do odsiedzenia, ale wybrali się w podróż

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż graniczna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż graniczna

W ostatnich dniach na poznańskiej Ławicy doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy mieli do odbycia kary pozbawienia wolności.

Pierwszy z nich wpadł 2 kwietnia. 34-letni Polak przyleciał do Poznania z Londynu. - Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ujawnili, że należy go zatrzymać i doprowadzić do najbliższego aresztu śledczego w celu odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności - wyjaśnia straż graniczna.

Dwa dni później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego podróżnego, tym razem 36-latka. Mężczyzna chciał wylecieć z Poznania do Londynu. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się jednak, że jest on poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę 20 dni pozbawienia wolności. Powód? Nie zapłacił kary grzywny w wysokości 500 złotych za zakłócanie spokoju i porządku publicznego. - Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania ustalono, że 36-latek może uregulować zaległą karę grzywny. Mężczyzna skorzystał z tej możliwości i po okazaniu dowodu wpłaty został zwolniony - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro