Reklama

Do Dziedzica przyleciała Przygoda. Relację z bocianiego gniazda śledzić można w internecie

fot. bociany.przygodzice.pl

Każdego sezonu tysiące osób z całego świata oglądają w internecie relację na żywo z gniazda bocianów umieszczonego w Przygodzicach pod Ostrowem Wielkopolskim.

Jak już informowaliśmy pierwszy raz w tym sezonie bocian pojawił się w gnieździe 31 marca. 4 kwietnia do Dziedzica, który od czterech dni samotnie przebywał na gnieździe, przyleciała Przygoda - czytamy dziś na portalu społecznościowym.Przypomnijmy. W ubiegłym roku Przygoda i Dziedzic, czyli bociany z Przygodzic doczekały się trójki potomstwa. Przygodek, Beatka i Jędrek rosły na oczach tysięcy internautów. Można było śledzić ich każdy krok oraz naukę latania. W sierpniu młode bociany rozpoczęły dorosłe życie. Gniazdo opuściły też Przygoda i Dziedzic

Życie najsłynniejszych bocianów białych w Polsce, mieszkających w miejscowości Przygodzice pod Ostrowem Wielkopolskim można obserwować już od 2006 roku. A wszystko dzięki kamerze umiejscowionej nad gniazdem ptaków. Obserwacja bocianów jest możliwa dzięki projektowi "Blisko bocianów" prowadzonemu przez Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze i Gminę Przygodzice. Co dzieje się obecnie w bocianim gnieździe - można zobaczyć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
37.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro