Reklama
Reklama

W weekend Jarmark Wielkanocny. Tym razem nie na Starym Rynku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

Ze względu na przebudowę płyty rynku impreza musi się odbyć w innej lokalizacji.

Już w najbliższy weekend, 8 - 10 kwietnia, w Poznaniu zorganizowany zostanie Jarmark Wielkanocny. Ponad 40 stoisk stanie na placu Wolności. Będzie tam można kupić kosmetyki, wianki, biżuterię, wyroby z wosku sojowego, torebki, czapki, czy ręcznie malowane kurtki. Nie zabraknie też cebulek kwiatów, nasion oraz ozdób z ceramiki. Ale to nie wszystko. Każdy chętny będzie mógł kupić wielkanocne ozdoby - jajka czy koszyczki.

Pomyślano też o jedzeniu. - Od lat wielkim zainteresowaniem cieszą się oferowane na naszych jarmarkach artykuły spożywcze pochodzące z Litwy, takie jak wiejskie chleby, kindziuki, ziołowe słoniny, smalec, cepeliny czy kresowy kwas chlebowy. Wytrawni smakosze będą mogli skosztować holenderskich, szwajcarskich, włoskich i hiszpańskich serów. Czeka na nich również cała gama greckich produktów z małych rodzinnych przedsiębiorstw, a także polskie miody z przydomowej pasieki oraz podlaskie sękacze i mrowiska. Jak co roku, hitem jarmarku będą zapewne pięknie zdobione pierniki z motywem wielkanocnym, które nie tylko dobrze smakują, ale także ozdobią każdy świąteczny stół - wylicza Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska. Coś dla siebie znajdują na jarmarku miłośnicy nalewek czy win ekologicznych, ale alkoholi będzie więcej.

W tym roku świąteczna atmosfera zawita też na rynek Łazarski. 10 kwietnia, w niedzielę palmową, kupimy tam koszyczki, bazie, udekorowane jajka i wiele więcej. Zaplanowano warsztaty, animacje dla dzieci i dorosłych oraz występy. Pojawią się bańki mydlane, skręcane balony, możliwość lepienia w glinie, dekorowanie styropianowych jajek, a na scenie pojawi się m.in. Wujek Ogórek. Pojawi się tutaj także stoisko ukraińskich artystów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro