Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania ma działać dłużej i zostać rozszerzona. Gdzie mają być pobierane opłaty?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Konkretnie chodzi o ulice Berdychowo, Piotrowo i osiedle Św. Roch.

Mniej więcej w połowie ubiegłego roku Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział, że planuje rozszerzenie SPP o Ostrów Tumski, Śródkę i część Zagórza, a także później o ulice Berdychowo, Piotrowo i osiedle Św. Roch (widać to na wizualizacji poniżej). W przypadku Ostrowa Tumskiego, Śródki i Zagórza zmiany już weszły w życie - SPP obowiązuje tam od 2 listopada ubiegłego roku. Teraz przyszedł czas na kolejny krok.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Jak relacjonuje Biuletyn Miejski, w trakcie ostatniego posiedzenia Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta dyskutowano na ten temat. Zgodnie z planami, strefa zaczęłaby obowiązywać jesienią 2022 roku, a do kwietnia 2023 roku mieszkańcy mogliby korzystać z promocyjnych cen identyfikatorów parkingowych. W promocji miesiąc ma kosztować 10 złotych, a rok 120 złotych. Za godzinę trzeba tu będzie płacić 3,5 złote, 4,2 zł będzie kosztować druga godzina, a 4,9 zł trzecia.

To nie koniec. Od 1 sierpnia wydłużony ma zostać czas obowiązywania SPP. W tygodniu trzeba będzie płacić za postój w SPP od 8.00 do 20.00 (obecnie płacimy do 18.00). Dziś takie godziny obowiązują jedynie w Śródmiejskiej SPP w centrum i na Jeżycach. Parking w SPP (poza ŚSPP) w soboty ma być wciąż bezpłatny.

- Dodatkowo nowa uchwała skoryguje północno-zachodnią granicę Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania, przesuwając ją od linii kolejowej do ul. Pułaskiego i Armii Poznań. W granicach ŚSPP znajdzie się wtedy część ul. Cichej, al. Niepodległości i rejon dworca Garbary. Z koli korekta granic SPP obejmie południową i zachodnią granicę SPP na Łazarzu, włączając do płatnego parkowania miejsca postojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie strefy - czytamy w Biuletynie Miejskim.

Ostatecznie na najbliższej sesji Rady Miasta radni nie będą jeszcze podejmować decyzji w tej sprawie. Najpierw chcą się przekonać jak działa SPP na Wildzie i Łazarzu, która zaraz po Ostrowie Tumskim i Śródce jest najnowszą SPP w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro