Reklama

Kierowcy nie potrafią jeździć przez Rondo Rataje? "Kompletny brak świadomości"

fot. PIM
fot. PIM

Skarży się nasz Czytelnik.

- Chciałbym wykorzystać Państwa portal, aby zwrócić uwagę na problem kompletnego braku świadomości sytuacyjnej większości kierowców, poruszających się swoimi pojazdami na nowym rondzie rataje. To co się dzieje podczas skrętu w lewo, z ulicy Jana Pawła II na ulicę Krzywoustego jest nie do przyjęcia - napisał do nas Maciej.

Czytelnik apeluje przede wszystkim do osób, które wjeżdżają na rondo właśnie od strony ulicy Jana Pawła II. - Proszę zwrócić uwagę, że wjeżdżając na rondo z zewnętrznego pasa ruchu należy podczas skrętu w lewo cały czas trzymać się zewnętrznej krawędzi jezdni. Jestem świadomy, że wymalowanie pasów ruchu jest niekorzystne, ale notorycznie występuje zajechanie drogi pojazdom wjeżdżającym na rondo pasem wewnętrznym, które nie chcą wykonywać kolejnego zakrętu ponownie w ulicę Jana Pawła II, a kontynuować jazdę ulicą Krzywoustego. Patrzcie rysunek! Przy aktualnych manewrach przepustowość ronda drastycznie spada, ponieważ wszyscy zjeżdżają się na pas środkowy po pierwszym skręcie - dodaje.

To pierwsze dni z nowym rondem Rataje w pełnej okazałości - z działającą sygnalizacją świetlną, uruchomionymi wszystkimi pasami ruchu. Dla wielu kierowców z pewnością zapoznanie się z rondem będzie wymagało kilku "rundek" po tym sporym węźle komunikacyjnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro